Másik János énekes-zeneszerző és Kőbányai János író, a Múlt és Jövő Kiadó főszerkesztője közreműködésével megnyílt tegnap a budapesti Nyitott Műhelyben a Zöld című tárlat, Péntek Orsolya képzőművész és író, lapunk rovatvezetője festményeiből.

A kiállításon látható pasztelleknek és olajképnek Toscana, illetve Velence az ihlető forrása. Az alkotó a mesterei hatásai közül a legfontosabbnak a néhai Szentgyörgyi József festőművész ihletését tartja. A képeivel és folyamatosan megjelenő prózai szövegeivel – köztük a Kalligram kiadónál megjelent Az Andalúz lányai című regényével – Péntek Orsolya célja az, hogy egységes művészi univerzumot teremtsen meg. Ugyanakkor ebben a különleges rendszerben az egyes művek önállóan is megállják a helyüket és értelmezhetők. A most kiállított festményeken a szövegekben is megjelenő, kulcsfontosságú helyszíneket idézi meg.



