Legalább harminchét halálos áldozatot követelt tegnap az a repülőba-leset, amelyben egy török teherszállító repülőgép letarolta egy kirgiz falu jelentős részét.
A Honkongból Isztambulba tartó járat személyzete üzemanyagot akart felvenni a kirgiz főváros, Biskek melletti Manasz nevű reptéren, de a pilóták a sűrű köd miatt elvétették a leszállópályát, majd a Boeing 747-400-as típusú repülő a közeli településre zuhant. Az elhunytak között van a járat négyfős személyzete, a többi áldozat – közöttük gyermekek – helybéli lakos. A katasztrófa okát egyelőre nem közölték az illetékesek, Kirgiszisztánban tegnap nemzeti gyásznap volt a történtek miatt.



