Több mint hatvanegymillió forintot emelt el a rábízott szállítmányból egy volt pénzkísérő, aki a tetemes összeget rövid úton elverte, sportfogadásra költötte.
A negyvenkilenc éves férfi ellen különösen nagy értékre elkövetett sikkasztás bűntette miatt emelt vádat a Budapesti V. és XIII. Kerületi Ügyészség – tájékoztatta lapunka Ibolya Tibor fővárosi főügyész.
A nyomozás adatai szerint a történtek előtt az egyik budapesti székhelyű pénzszállító cégnél értékszállítói munkakörben dolgozó vádlott október közepén két pénzintézetben összesen több mint hatvanegymillió forintot vett át, de azzal nem számolt el. A férfi a munkanap végén, az átvételi lapon - egyéb átvett értékek egyidejű leadása mellett - valótlanul azt nyilatkozta, hogy aznap a két érintett pénzintézet nem kért pénzszállítást. A terhelt a pénzt magával vitte a sporttáskájában, majd még aznap bement két budapesti lottózóba, ahol az elsikkasztott összegből sporteseményekre fogadott, s mivel azokon nem nyert, a pénz sem térült meg.
A hamarosan őrizetbe vett férfi jelenleg is előzetes letartóztatásban van, s Ibolya Tibor tájékoztatása szerint az ügyben kiszabható büntetési tétel kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés.



