Megkezdődött a Hungária Értékpapír-ügy néven elhíresült brókerbotrány tárgyalása a Budapest Környéki Törvényszéken.
A vádlottakat különösen jelentős értékre elkövetett sikkasztás bűntettével és más bűncselekményekkel vádolják. Az ügyész szerint Seres István, Kecskés Istvánné, Mihálka Ádám és társaik cégcsoportjukkal magas fix hozam ígéretével fedezet nélküli kötvényeket bocsátottak ki, annak céljaként ingatlankereskedelmet és különböző gazdasági tevékenységek finanszírozását jelölve meg. A cégek azonban semmilyen gazdasági tevékenységet nem folytattak, a befolyt összegeket a vádlottak felvették vagy a cégek működésére fordították. Befektetőik között lakossági ügyfelek, önkormányzatok is voltak.