Tálib börtönt számoltak fel az afgán katonák

A tálibok szerint nem börtönt, hanem drogelvonó központot rohantak meg a kormányerők

Külföld
  • 2017.03.13. - 11:16

Huszonnyolc civilt és négy rendőrt szabadítottak ki egy tálib börtönből az afgán biztonsági erők - közölte Mohammad Rasszúl Zazai Hilmend tartománybeli tisztségviselő hétfőn.

Az afgán védelmi minisztérium közleményében tudatta, hogy a művelet éjszaka történt a Hilmed tartománybeli Nad Ali körzetben található Sah Mirzában.

Zabihullah Mudzsáhid, a tálibok egyik szóvivője azt állította, hogy a biztonsági erők megtámadták a felkelők által működtetett drogelvonó épületét, és 39 drogfüggőt hurcoltak magukkal.

"Az afgán erők azt hiszik, hogy ezeket az embereket a tálibok bebörtönözték, de nem, családjaik kérték segítségünket" - mondta Mudzsáhid. "Kezelés alatt álltak, és felépülésüket vallási tanítók is segítették" - tette hozzá.

Az afgán biztonsági erők tavaly több mint 100 rabot szabadítottak ki a tálibok fogságából Hilmend tartomány Nahr-e-Szaradzs, Mardzsa és Navzad körzetében.

Reklám