Szatmári ötödik lett Győrben

Vívás

Sport
  • 2017.12.04. - 01:16

Szatmári András – legjobb magyarként – ötödik helyen végzett a kardozók Gerevich–Kovács–Kárpáti világkupaversenyén, Győrben.

A selejtezőkből hárman csatlakoztak a kiemelt Szatmári, Szilágyi Áron, Gémesi Csanád trióhoz, így hat magyar volt érdekelt a főtáblán. Közülük az egyéni világbajnoki címet védő Szatmári, aki a francia Vincent Anstett-től kapott ki a negyeddöntőben, ötödik lett. A többiek közül Szilágyi Áron a 18., Gémesi Csanád a 20., Decsi Tamás a 30., Péch Miklós a 31., Gémesi Huba a 64. helyen zárt. Az elsőséget a tavaly is győztes dél-koreai Oh Szang Uk szerezte meg, a fináléban a 2013-as egyéni világbajnok orosz Venjanyin Resetnyikovot legyőzve. Vasárnap a csapatversenyt rendezték, amelyben a magyar válogatott harmadik lett a dél-koreaiak és az ellene az elődöntőben győztes olaszok mögött.

Reklám