Együttműködési megállapodást kötött az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) és a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BvOP).
Az összefogás célja, hogy a szervezetek jobban megismerjék egymás tevékenységét, és rendkívüli helyzetekben képesek legyenek a közös munkára. Ennek érdekében közös tűzoltási, műszaki mentési, veszélyhelyzeti kommunikációs gyakorlatokat, valamint bemutatókat tartanak, és folyamatos lesz köztük az információcsere – közölte Mukics Dániel, az OKF helyettes szóvivője az MTI-vel.
A BvOP vállalta, hogy hogy részt vesz a természeti és civilizációs katasztrófák következményeire való felkészülésben, elhárításban.



