Bernd Storck szövetségi kapitány szerdán megnevezte azt a 13 idegenlégióst, akikre számít a magyar labdarúgó-válogatott következő két világbajnoki selejtezőmérkőzésén.
A magyar szövetség (MLSZ) honlapjának beszámolója szerint a keret külföldön játszó tagjai Megyeri Balázs kivételével mindannyian szerepeltek a tavaly nyári Európa-bajnokságon.
Sérüléséből felépülve ismét meghívót kapott Pintér Ádám, Guzmics Richárd, Kádár Tamás, Korhut Mihály, Stieber Zoltán, Elek Ákos és Szalai Ádám. Ők az előző mérkőzésen nem állhattak a kapitány rendelkezésére, jelenleg azonban mindannyian egészségesek.
"Minél több játékost szerettem volna meghívni a tavalyi Eb-csapatból. Nagyon örülök, hogy a meghívottak majdnem mindegyike rendszeresen játszik klubjában, és mivel igen gyakran beszélek velük, tudom, hogy nagyon komolyan, profi módon készülnek a következő két, nagyon fontos válogatott mérkőzésre. Ezt egyébként el is várom tőlük, hiszen ez létfontosságú tényező a Lettország és Portugália elleni sikerességünk szempontjából, hiszen nagyon kevés időnk lesz a közös felkészülésre" - mondta a német szakvezető.
Storck a Magyarországon játszó labdarúgók személyéről az OTP Bank Liga e heti fordulóját követően dönt.
A magyar válogatott augusztus 31-én Lettország, három nappal később pedig az Európa-bajnok Portugália csapatát fogadja a Groupama Arénában. A magyarok hat forduló után a harmadik helyen állnak világbajnoki selejtezőcsoportjukban, a svájciaktól 11, a portugáloktól pedig nyolc ponttal vannak lemaradva. Az első helyezett kijut a jövő évi, oroszországi tornára, a második pótselejtezőt játszhat.



