Ritka aranykincsek érkeztek Debrecenbe

Kiállítás

Kultúra
  • 2017.07.03. - 02:20

Megérkezett a hét végén a debreceni Déri Múzeumba az Ősi arany- és ezüstkincsek Romániából című kiállítás több mint ezer darabja, sok közülük még nem volt látható, ilyen jelentőségű anyag még egyetlen magyar vidéki múzeumba sem érkezett – közölte a múzeum tegnap a távirati irodával.

A bukaresti Román Nemzeti Történeti Múzeum szervezésében július 11-től látható a válogatás a Románia területén a 19–20. században előkerült, az őskortól a korai középkorig terjedő időszakból származó leletekből. A műtárgyak Európa ős- és korai történetének olyan kiemelkedő emlékei és forrásai, amelyek jelentős része eddig nem hagyta el Románia területét.

Reklám