Bejelentette hazatérési és „rendszerváltási” szándékát egy moszkvai sajtótájékoztatón Nyikolaj Azarov volt ukrán miniszterelnök, Vitalij Zaharcsenko volt belügyminiszter, Ondrij Kljujev, Viktor Janukovics elnöki apparátusának volt vezetője és Sztanyiszlav Suljak, a belügyi csapatok volt parancsnoka.
Közölték, „feltámasztják” Ukrajnát, és megváltoztatják annak politikai irányvonalát. „Mi annak az Ukrajnának a képviselői vagyunk, amelyet a mostani rezsim látni sem akar” – mondták, arra azonban nem tértek ki, mikor akartak visszatérni. Az ukrán sajtó beszámolói szerint a volt kormánytagok spekulációkat fogalmaztak meg a moszkvai sajtótájékoztatón.