Mától kezdi a Kárrendezési Alap a Quaestor Értékpapír Zrt. és a Hungária Értékpapír Zrt. kötvényeseinek kifizetését – közölte az alap.
A Kárrendezési Alap már csaknem nyolcezer károsult részére több mint tizenkétmilliárd forintot utalt át a kifizetőhely számára, és a további kifizetéseket is folyamatosan indítja a jogosultaknak. A kárrendezés teljes összege várhatóan eléri a harmincnyolcmilliárd forintot. A kifizetést azoknak a jogosultaknak tudja teljesíteni az alap, akik esetében a kárrendezés összegét tartalmazó levél átvétele óta letelt a visszavonásra rendelkezésre álló harmincnapos határidő. Az alapnál eddig négyszáznegyvennyolc kérelmező, a kárrendezésben résztvevők alig több mint egy százaléka jelentette be kárrendezési kérelmének visszavonását, a szám jelentős változására nem számít az alap.
A január elején létrejött Kárrendezési Alap a kárrendezési törvény alapján végzi a Quaestor Értékpapír Zrt. által értékesített és a Quaestor Financial Hrurira Kft. által kibocsátott vagy ilyenként megjelölt kötvényekre, továbbá a Hungária Értékpapír Zrt. által értékesített és a Hungária Gold Kft., valamint a Hungária Ingatlanhasznosító Zrt. által kibocsátott kötvényekre vonatkozó ügyletek kárrendezését.
A Hungária Értékpapír Zrt., valamint a Quaestor Értékpapír Zrt. felszámolását tavaly április 22-én rendelte el a bíróság.



