Rekordszámú pandabébi maradt életben

Krónika
  • 2015.10.26. - 02:10

Rekordszámú újszülött panda maradt életben az idén, az eddig világra jött huszonhat állatból huszonhárom egészségesen fejlődik a világ legnagyobb tenyésztő központjában, a délnyugat-kínai Szecsuanban – közölte tegnap a helyi sajtó.

Hasonló örömteli évet két esztendeje jelentettek a szakemberek, akkor húsz boccsal gyarapodott a pandák közössége. A fajtamentési program sikerét kiemeli, hogy kilenc ikerpárt sikerült életben tartani, így a csengtoui központban jelenleg 218 óriáspanda él.

Napjainkban kevesebb mint kétezer panda él szabadon Kínában, Szecsuan és Senhszi tartományok bambuszerdeiben, rajtuk kívül a világon négyszáz példány van fogságban. A vadon élő állatokra különösen nagy veszélyt jelentenek az erdőirtások.
Reklám