A kétoldalú diplomáciai kapcsolatok nagykövetségi szintre emelésének napján, hétfőn John Kerry amerikai külügyminiszter arról beszélt, hogy Washington jelenleg nem akar változtatni a kubai területen, a Guantánamói-öbölben működő amerikai haditengerészeti bázis bérleti szerződésén.
Rodriguez sürgette, hogy maradéktalanul szüntessék meg az amerikai kereskedelmi embargót, tartsák tiszteletben Kuba szuverenitását, a kubaiak pedig kapjanak kárpótlást az „emberi és gazdasági károkért”. John Kerry megerősítette, hogy az Obama-kormány mielőbb szeretné elérni a Kuba ellen 1962-ben bevezetett gazdasági embargó megszüntetését, a döntés joga a republikánus többségű kongresszusé. A kubai külügyminiszter előzőleg részt vett azon a szertartáson, amelynek keretében – 54 évi szünet után – felvonták a kubai lobogót a karibi szigetország washingtoni nagykövetségén. Kerry csak augusztus 14-én utazik majd a kubai fővárosba az amerikai követség avatására.



