Várhatóan az ősszel tartható meg az a népszavazás, amelyet a kormány kezdeményezett a kötelező betelepítési kvótáról.
Az államtitkár emlékeztetett, hazánk az Európai Bíróságon megtámadta a kvótadöntést, erről várhatóan az év végén hoz döntést a testület. A magyar indítványt azzal indokolta, hogy Magyarország nem szeretne egy olyan káros precedenssel szembenézni, amely alapján a jövőben is milliószámra Európába özönlő gazdasági migránsokat elosztják. „Nem szeretnénk kötelezően átvenni olyan embereket, akik között akár terroristák, bűnözők is lehetnek” – idézte Völnert az MTI. – Ezért döntöttek a népszavazás kezdeményezéséről, amit most bevándorláspártiak megtámadtak.



