Orbán Viktor miniszterelnök hivatalos látogatásra Praiába, a Zöld-foki Köztársaság fővárosába utazott - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóirodát vezető helyettes államtitkár szerda reggel.
A kétnapos látogatáson - melyen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter is részt vesz - a magyar delegáció megbeszélést folytat Jorge Carlos Fonsecával, a Zöld-foki Köztársaság elnökével, Jorge Pedro Maurício dos Santos-szal, a parlament elnökével, valamint Ulisses Correia e Silva kormányfővel.
Csütörtökön, a tárgyalások után kétoldalú egyezmények ünnepélyes aláírására és sajtótájékoztatóra kerül sor - mondta Havasi Bertalan.
Időközben a Magyar Távirati Iroda is közzétett fotókat a miniszterelnök látogatásáról: az alábbi felvétel tanúsága szerint Orbán Viktor miniszterelnök (b) tárgyalásokat folytatott Jorge Carlos Fonsecával, a Zöld-foki Köztársaság elnökével:




