Öngyilkos támadás Kabulban

Az afgán hírszerzőket támadták

Külföld
  • 2016.11.16. - 09:52

Öngyilkos támadás ért szerdán Kabulban egy mikrobuszt, amelyben az afgán hírszerző ügynökség tisztségviselői utaztak; a robbanásban négyen meghaltak, 11-en megsebesültek - közölték tisztségviselők.

A motorkerékpáron érkező merénylő a mikrobusz mellé érve robbantotta fel magát Puli-Mahmúd-Hán negyedben, közel a védelmi minisztérium épületéhez. Egyelőre egyetlen szervezet sem jelentkezett elkövetőként.

Szeptember eleje óta ez volt az első jelentősebb merénylet az afgán fővárosban. Akkor viszont 24 órán belül több is történt, a támadások 41 ember halálát okozták.

Reklám