Hárman haltak meg az influenza szövődményei miatt a közelmúltban Somogy megyében, egy harmincöt és egy ötvenkilenc éves ember még januárban, egy hatvan év feletti beteg pedig a múlt héten hunyt el Kaposváron, a Kaposi Mór Oktató Kórházban – jelentette tegnap az M1 tévécsatorna esti híradója.
Az Országos Epidemiológiai Központ legújabb jelentése szerint az utóbbi tíz évben egyetlen influenzaszezonban sem regisztráltak még annyi megbetegedést mint az idén, az érintettek főképp az idősek és a gyenge szervezetűek. A szakemberek szerint az időnkénti meleg időszakok miatt a kór akár a tavaszig is fertőzhet.



