Az idei első három hónapban 0,5 százalékkal nőtt a hazai össztermék (GDP) a tavalyi első negyedévvel összevetve, amikor még 1,2 százalékos csökkenést jegyeztek fel – közölte tegnap az orosz statisztikai hivatal.
A hivatal jelzése szerint májusban 5,6 százalékkal, az első öt hónapban pedig 1,7 százalékkal nőtt az orosz ipari termelés éves szinten – írta a távirati iroda. Az év első öt hónapjában a bányaipari termelés 2,7, míg a feldolgozóipari termelés pedig 0,9 százalékkal bővült éves összevetésben. Tavaly 1,3 százalékkal nőtt az orosz ipari termelés, miután tavalyelőtt 3,4 százalékkal csökkent.



