Nem volt alku Vizoviczki drogügyeiben

Krónika
  • 2016.08.04. - 00:56

Intézkedett a Vizoviczki Lászlóhoz, illetve a rendőrségi korrupciós botrány kulcsfigurájának társaihoz köthető kábítószeres ügyekben a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF), és nem igazak azok a sajtóban terjedő állítások, hogy a vádhatóság egy vélelmezett vádalku miatt engedményeket tett a drogokkal elkövetett visszaélések vizsgálatában – tájékoztatta lapunkat Nagy Andrea, a KNYF szóvivője.

Kiemelte: a testületnek nem volt hatásköre a Vizoviczkiék ellen indított nyomozásban, ugyanakkor mindegyik, az ügyben hozzájuk elküldött dokumentumot megküldtek az vizsgálatokban eljáró illetékeseknek. A Vizoviczkiék ellen indított nyomozás egyik szála szerint a nagyvállalkozó által üzemeltetett szórakozóhelyeken bármikor, bármilyen kábítószerhez hozzájuthattak a vendégek. A vádira­tok tanúsága szerint az illegális üzlet azért működhetett évekig, mert egykor magas beosztású, lefizetett rendőrök szavatolták az érinthetetlenségét. Úgy tudjuk, vádalku valóban született az ügyben a hatóságok és V. István, Vizoviczki egykori jobbkeze között. A kábítószerekkel elkövetett visszaélések ügye ugyanakkor a vállalkozó és társai ellen adócsalások és egyéb bűncselekmények, valamint a rendőrségi korrupciós botrány külön, zárt eljárásban tárgyalt vádirataiba is bekerült, így nem valószínű, hogy egyezkedés alapja lett volna.
Reklám