A gazdasági növekedés a korábbinál több területen eredményezett munkaerőhiányt, tavaly éves átlagban 23 százalékkal haladta meg a munkáltatók által betöltésre váróként jelentett álláshelyek száma az egy évvel korábbit, az utolsó negyedévben már százból 2,4 álláshely volt üres – derül ki a Motiment Kft. közleményéből, amely a Központi Statisztikai Hivatal tavalyi felmérésén alapul.
Bár hosszabb távon átképzésre kell törekedni az elkerülhetetlen robotizáció és automatizáció miatt, azonban a tapasztalat az, hogy a mai korban a munkaerőhiányt rövid távon kell megoldani. Hiába automatizált már most több folyamat, az ügyfél mindenképp beszélni vagy levelezni szeretne egy ügyfélszolgálatos munkatárssal. Rögtön szeretné megoldani a problémáját, ezért az elkövetkező években még nem engedik el az emberi munkaerő segítségét – áll a közleményben.



