Nadal Londonban melegít Wimbledonra

A spanyol klasszis 2008-ban mindkét viadalt megnyerte

Sport
  • 2017.02.07. - 10:43

A londoni tenisztornával melegít be a wimbledoni Grand Slam-viadalra Rafael Nadal.

A 14-szeres GS-bajnok spanyol - aki másfél hete döntőt játszott Roger Federerrel az Australian Openen - csuklósérülés miatt kihagyta a teljes tavalyi füvespályás szezont. Most abban reménykedik, hogy ha a Queen's Clubban június 19. és 25. között sorra kerülő hagyományos tornán jól szerepel, ismét eredményes lehet Wimbledonban, ahol már kétszer győzött. "Nagyon örülök, hogy visszatérhetek a Queens-be. Ez a legjobb módja annak, hogy felkészüljek Wimbledonra" - nyilatkozott. 

A harmincéves Nadal 2008-ban győzött először az angol nyílt bajnokságon és előtte a londoni tornát is megnyerte. Második wimbledoni diadala előtt ugyancsak szépen menetelt a Queen's Clubban, akárcsak a többi döntőbe jutását megelőzően a 2006 és 2011 közötti időszakban.

Reklám