Hétfőn összesen 69 migráns próbált illegálisan bejutni hazánk területére a magyar–szerb határon – derül ki a rendőrség összefoglalójából.
Megkezdte szolgálatát a 49 fős lengyel rendőr- és határőrkontingens a Csongrád megyei szerb határszakaszon. A visegrádi országok határrendészeti együttműködésének keretében szeptember 18-án 25 rendőr és 24 határőr érkezett hazánkba. Feladatuk a határátkelőhelyek közötti ideiglenes biztonsági határzárral biztosított zöld határ őrzése, gyalogos, gépkocsizó járőrszolgálat és figyelőszolgálat ellátása. A lengyelek október 29-ig saját egyenruhájukban és felszerelésükkel látják el feladataikat. Önállóan nem, csak magyar rendőrök felügyelete mellett intézkedhetnek. A lengyel határőrök tavaly novemberben már segítettek a magyar hatóságoknak a schengeni határ védelmében.



