Miklós Edit harmadik lett Lake Louise-ban

Sport
  • 2016.12.05. - 01:21

Nagyszerűen kezdte az idényt a kanadai Lake Louise-ban Miklós Edit, aki a pénteki tizedik helye után a harmadikon végzett a világkupa szombati lesiklóversenyében.

Miklos-Edit
(Fotó: USA Today Sports/Eric Bolte)

A huszonnyolc éves magyar síelő elsőként vágott neki a pályának, amelyet hiba nélkül, remek sebességgel és idővel teljesített. Később csak a pénteki futam győztese, a negyedikként indult szlovén Ilka Stuhec, majd az összetett világkupában címvédő és lesiklásban olimpiai bronzérmes svájci Lara Gut teljesített jobb időt nála. A tizedik helyezéséért 26, a harmadikért 60 vk-pontot kapó Miklós Edit pályafutása során második alkalommal állhatott dobogóra vk-versenyen, először 2015 januárjában St. Moritzban lett harmadik.

Reklám