Ha a hazai GDP-növekedési ráta tartósan három százalék fölött maradna, és ennek csak a felével nőne az osztrák gazdaság, akkor 20-25 év múlva beérhetnénk Ausztriát mind gazdasági fejlettségben, mind pedig bérszínvonalban – fejtette ki lapunknak Török Zoltán, a Raiffeisen Bank vezető közgazdásza, aki szerint Magyarországon a minimálbér nagyjából a fejlettségnek megfelelő mértékű.




