Marija Sarapova megúszhatja a doppingolását

Dopping

Sport
  • 2016.04.14. - 00:01

A Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség fontolóra vette, hogy valamennyi, a meldonium nevű szerrel március 1-je előtt megbukott sportolót felmenti a doppingvétség vádja alól. A döntésnek alighanem a legjobban a szerrel lebukott Marija Sarapova teniszezőnő örül, mert így visszaengedhetik a teniszpályára.

A VADA jelezte, hogy január 1-jén tette tiltólistára a szert, s eddig nem tudta megállapítani, milyen gyorsan ürül ki a szervezetből, ezért igazságtalan lehet az eljárás azokkal szemben, akik az év első két hónapjában megbuktak. A felmentés nem érinti a csíkszeredai Tófalvi Éva sílövőt, mert ő március 8-án levett mintával bukott meg. Sarapova mellett ezt a szert szedte és bukott meg a doppingvizsgálaton a szintén orosz olimpiai és Euró­pa-bajnok jégtáncos, Jekatyerina Bobrova. Mint tudjuk a meldoniumot egy midronat nevű szívgyógyszerből fejlesztették ki: javítja a vérkeringést, így akik szedik, fizikailag és mentálisan is terhelhetőbbek.

Reklám