Akár a GDP másfél százalékára is csökkenhet a költségvetés hiánya a következő években a jegybank előrejelzése szerint – hangzott el a Költségvetési Tanács számára készített háttértanulmányokat bemutató konferencián.
Beszélt a cafeteria-rendszer átalakításáról és a munkahelyvédelmi akciótervről is. Utóbbi kapcsán elmondta, a 2013-tól működő programban résztvevők foglalkoztatottsága sokkal jobban nőtt a teljes átlagnál, leginkább a képzetlenek körében. A Pénzügyminisztérium azonban átalakítja a programot, a kilencszázezer érintett száma csökken, ugyanakkor az egy főre eső támogatottság mértéke emelkedik. Az inaktívak bevonzása a cél –tette hozzá. Előbbi kapcsán arról beszélt, bonyolult rendszerről van szó, amelynek keretében évente nyolcszáz, jövő évtől hatszázmilliárd forintot fizetnek béren kívüli juttatásként a munkáltatók. A cafeteriaelemek jelentős hányadát már most is a SZÉP-kártya teszi ki.



