Magyar előadást is meghívott a román szemle

Kultúra
  • 2016.10.20. - 00:23

Erdélyi magyar előadások is szerepelnek a 26. romániai országos színházi fesztiválon, amelyet Bukarestben tartanak október 21. és 30. között – jelentette a távirati iroda.

A fesztivál a román színházi szakma legrangosabb seregszemléje, amelyen az idén a tánc áll a fókuszban. A fesztiválra negyven előadást hívtak meg. Az erdélyi magyar színházak közül a Kolozsvári Állami Magyar Színház kapta a legtöbb meghívást. Ők három produkcióval érkeznek, így a közönség láthatja a Silviu Purcarete által rendezett Julius Caesart, A pelikánt Felix Alexa rendezésében, valamint a Dominique Serrand által rendezett Pour Toujours-t (Mindörökké). A Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata a Tompa Gábor által rendezett, A játszma vége című Samuel Beckett-darabot mutatja be. Más magyar vonatkozású előadások is lesznek: a kolozsvári román színház Tadeusz Slobodzianek A mi osztályunk című drámáját mutatja be, amelynek rendezője a sepsiszentgyörgyi Bocsárdi László. A marosvásárhelyi Székely Csaba drámaíró Bányavíz című művét pedig a bukaresti ACT Színház és a Scena9 viszi színre.
Reklám