Ma kezdődik a miskolci Bartók Plusz

Kultúra
  • 2016.06.10. - 03:11

Szonja Joncseva énekművész áriaestjével ma kezdődik el Miskolcon a tíznapos Bartók Plusz Operafesztivál, a nyitógálát a város nemzeti színházában tartják.

 A következő napokban fellép majd a Moszkvai Helikon Opera Janacek művével, A Makropulosz-üggyel, a Bukaresti Nemzeti Opera Enescu Oidipuszával, a Kassai Állami Színház pedig Richard Strauss operájával, az Ariadné Naxoszban című művel érkezik. Lesz Bartók-maraton a Pannon Filharmonikusokkal, a szerző három színpadi művét M. Tóth Géza rendezésében láthatja a közönség, az életműsorozat pedig hat napon át a miskolci színházban hangzik el. A koncertek fellépőinek sorában lesz a Budapesti Vonósok együttese, az Erkel Ferenc Kamarazenekar Várdai István csellóművésszel, de a kísérőprogramok között görög, roma és magyar népzene, flamenco, operett, Leonard Cohen-dalok és David Bowie-emlékest is szerepel. Bizet operája, a Carmen szabad téren lesz megtekinthető, az előadás főbb szerepeiben Mester Viktória és Molnár Levente lép fel, Kerényi Miklós Gábor rendezésében, Kesselyák Gergely vezényletével, a miskolci teátrum zenekarával és énekkarával, illetve a debreceni színház énekkarával. A vasárnapi záró koncertet a Miskolci Nemzeti Színházban adja a Nemzeti Filharmonikus Zenekar Kocsis Zoltán vezényletével.

Reklám