Lemondott az iráni külügyminiszter

Zaríf 2013 augusztusától vezette az iráni diplomáciai tárcát

Külföld
  • 2019.02.25. - 21:44

Lemondott Mohamed Dzsavád Zaríf iráni külügyminiszter hétfőn. Zaríf ezt Instagram-oldalán jelentette be.

 "Bocsánatot kérek minden hibámért, amelyeket az utóbbi években külügyminiszterként követtem el. Köszönettel tartozom az iráni nemzetnek és a hivatali tisztségviselőknek" - írta mikroblogján.

Az IRNA iráni hírügynökség egy külügyi szóvivőre hivatkozva erősítette meg a miniszter lemondását.

Zaríf 2013 augusztusától vezette az iráni diplomáciai tárcát. 

Külügyminiszterként oroszlánrésze volt az Irán nukleáris programját korlátozó 2015-ben aláírt többhatalmi megállapodás létrejöttében. Ő vezette az iráni tárgyaló delegációt az úgynevezett P5+1 csoporttal (az ENSZ Biztonsági Tanácsa öt állandó tagja - Egyesült Államok, Kína, Oroszország, Nagy-Britannia, Franciaország - és Németország) folytatott tárgyalásokon.

Reklám