Aligha tudja majd behajtani a magyar állam azt a százharmincegymillió forintos kötbért, amelyet másodfokon a Fővárosi Ítélőtábla ítélt meg a sukorói befektetők terhére.
Az állam által a befektetők ellen indított eljárás az ősszel folytatódhat, és akkor születhet elsőfokú döntés is a Szolnoki Törvényszéken zajló büntetőperben. Ez az ügy a kaszinóprojekthez kapcsolódó telekcsereügylet miatt indult, míg a polgári eljárás a koncessziós szerződés miatt. A Sukoróra tervezett „vigalmi negyedet” erőteljesen támogatta a Gyurcsány-kormány, az ügyészség szerint azonban a cserével mintegy 1,3 milliárd forintos kár érte volna az államot.



