Infokommunikációra fókuszáló képzést, exportakadémiát indít a szektor kis- és középvállalkozásai számára a Magyar Nemzeti Kereskedőház. Ezt jelentette be tegnap Oláh Zsanett vezérigazgató.
Deutsch Tamás, a Digitális Jólét Programért felelős miniszterelnöki biztos kiemelte, hogy az exportakadémia indítása illeszkedik a digitális exportfejlesztési stratégia végrehajtásába. Korábbi felmérések alapján elmondta, hogy Magyarországon a digitális gazdaság a nemzetgazdaság bruttó hozzáadott értékének több mint húsz százalékát adja. A digitális exportfejlesztési stratégia eddigi eredményei között megemlítette, hogy létrejött és folyamatosan frissül az az adatbázis, amely tizennyolc ország külpiaci helyzetét elemzi, és nyolcvan ország piaci viszonyainak monitorozásával egészül ki. Az adatbázis tartalmazza majd a külföldön értékesíthető hazai infokommunikációs termékeket. Deutsch Tamás arról is beszélt, hogy a nagy nemzetközi cégek magyarországi szolgáltatóközpontjaikat főként Budapesten hozták létre, szeretnék, azonban ha ilyen centrumok az ország nagyobb városaiban is létesülnének.



