Több Balaton menti településen is készültség van a tó magas vízszintje miatt, annak ellenére, hogy maximális kapacitással engedik a Balaton vizét a Sió-csatornába.

Siófokon hétfő reggelre a vízszint százharmincegy centiméterig emelkedett, a városban ilyen magas vízállás tizenkét éve nem volt. Balatonmáriafürdőnél (képünkön) hullámok csaptak ki a mólóra, Balatonfenyvesen már az udvarokba is befolyt a víz.



