Az európai kultúra megmaradása múlhat azon, hogy „minek tekintjük az európai családot: civilizációnk talpkövének, a jövő zálogának vagy a múlt eltörlendő maradványának” – jelentette ki Kövér László házelnök a demográfiáról szóló, budapesti néppárti tanácskozáson.
Kövér László elmondta: a jó hír, hogy ezekben az értékrendi kérdésekben az európai emberek körében kialakult és ma még létezik egy természetes erkölcsi többség, „amely számára az egy férfi és egy nő életközösségén alapuló család változatlanul a jövő záloga, és amely számára európai emberek nélkül nincs többé európai kultúra és civilizáció, amely nem akarja összemosni a menekült és gazdasági migráns fogalmát”. Kijelentette: Európa összes társadalmán belül érzékelhető ezen erkölcsi többség megléte, mint ahogyan az is, hogy Európán kívüli erőcsoportok – politikai szövetségesekkel a kontinensen – ezt az erkölcsi többséget „meg akarják bélyegezni, hallgatásra próbálják kényszeríteni, el akarják bizonytalanítani, hogy politikailag semlegesíteni tudják, s végül megsemmisíthessék”. Napjainkban Európában ideológiai és politikai támadás célpontjai mindazon intézmények – a nemzeti államok, a keresztény egyházak és a családok –, amelyek az európai identitást hivatottak oltalmazni. Mindezek ismeretében fel kell vetniük, hogy a politikusok kiket szolgálnak: az Európát éltető európai erkölcsi többséget, amelynek köszönhetjük demokratikus cselekvőképességünket, vagy azokat, akik Európa alávetésében fel akarják számolni kontinensünk demokráciára épülő rendjét? – tette fel a kérdést. Az Európai Néppártnak az európai erkölcsi többség oldalán a helye. Kiemelte: helyre kell állítani az egyensúlyt „a jogok és a kötelezettségek, a szabadság és a felelősség, az egyén méltósága és a közösség fennmaradásához fűződő érdek között”. Hangsúlyozta: ki kell állni hagyományos értékeink mellett, erősíteni kell a hagyományos közösségeket, fel kell építeni a büszke és szuverén nemzetek együttműködésére épülő erős Európát. Nagy küzdelem vár Európára, de ebben az Európai Néppárt számíthat a magyarok erkölcsi többségére, számíthat Magyarországra – mondta.



