A kiskereskedelem újraszabályozásáról szóló javaslatcsomagról a kormány a jövő hétfőn a szakszervezetekkel egyeztet, kedden pedig a munkáltatókkal - értesült a Magyar Hírlap. A tárgyalások középpontjában a vasárnapi bérpótlék és a hétvégi szabadnapok kérdése áll.
Az Országos Kereskedelmi Szövetség főtitkára annyit árult el lapunknak: a jövő héten egyeztetnek a kormány képviselőivel a kiskereskedelmet érintő javaslatcsomagról. Vámos György még nem ismeri annak elemeit, ezért csak a tárgyalás után alakítja ki a szövetség az álláspontját. Az Általános Fogyasztási Szövetkezetek és Kereskedelmi Társaságok Országos Szövetsége elnöke, Zs. Szőke Zoltán úgy nyilatkozott lapunknak, számos kisebb üzlet képtelen lenne kigazdálkodni a mostani ötvenszázalékos vasárnapi pótlék száz százalékra emelését. Szerinte lehetne kompromisszum, hogy aki vasárnap délig dolgozik, az ne kapjon ötven százaléknál magasabb pótlékot. Hangsúlyozta: azt is felvetik, ha a dolgozóknak havi két teljes hétvége szabad lesz, akkor előfordulhat, hogy kisebb településeken ki sem nyitnak majd üzletek.
Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter azt mondta csütörtökön: a javaslatcsomag nem különadó, és nem a multinacionális cégek ellen irányul. Az újraszabályozás célja a kereskedelemben dolgozók helyzetének a javítása, valamint a fogyasztóvédelmi szempontok érvényesítése.



