Asztanai tárgyalásai közben nyilatkozott tegnap a távirati irodának Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter éppen közép-ázsiai körúton jár, melynek legfőbb célja felkészíteni Magyarországot a visegrádi csoport következő, július 1-jén kezdődő soros elnöki tisztére.
Szijjártó Péter egyébként a Belarus 1 fehérorosz televíziónak nyilatkozva képmutatónak nevezte vasárnap az Európai Uniót a migránskérdés kezelése miatt. Mint mondta, az unió bármiféle ellenőrzés nélkül másfél millió migránst engedett Európába, akikről nem tudjuk kicsodák, s mik a terveik, ami a tárcavezető szerint nagy kockázatot jelent. Hozzátette, Brüsszel szankciókkal fenyegeti Magyarországot, Csehországot és Lengyelországot ahelyett, hogy Európa biztonságát biztosítaná. Szijjártó azt is elmondta, Európa versenyképességének visszanyeréséhez javítani kell a kontinens keleti és nyugati fele közötti együttműködést, amihez ideális híd Fehéroroszország.



