A kínai vezetés azt fontolgatja, hogy a kereskedelmi háború újabb lépéseként, fokozatosan leértékeli a jüant – írja a Portfolio a Bloomberg információi alapján. Az intézkedés csak terv, elemzéseket készítettek a témában, konkrétumokról egyelőre nem hallani.
A tanulmány tartalmában jártas bennfentes források tegnap arról tájékoztatták a Bloomberg üzleti hírügynökséget, hogy a dokumentum foglalkozik ugyan a jüan leértékelésének lehetséges következményeivel, abból azonban még nem következik, hogy a leértékelést meg is valósítják, mivel ahhoz legmagasabb szintű kormányzati döntésre lenne szükség. A leértékelés ugyan versenyképesebbé tehetné a kínai exportot, de eközben támadási felületet is nyújtana, hiszen Donald Trump joggal nevezhetné devizamanipulátornak az országot.



