Hackerek törték fel a brit parlament elektronikus levelezőrendszerét, a képviselők péntek este óta csak akkor tudják elérni email-fiókjaikat, ha a Westminster területén belül tartózkodnak.
A támadók megpróbáltak hozzáférni parlamenti felhasználói fiókokhoz - mondta az alsóház szóvivője. Most azt vizsgálják, mekkora kár okoztak.
A képviselőket péntek este figyelmeztették, hogy távolról valószínűleg nem tudják elérni levelezésüket. Sürgős esetben küldjenek szöveges üzenetet - tanácsolták az illetékesek a honatyáknak.
Néhány nappal ezelőtt több miniszter jelszavához sikerült hozzájutniuk a kiberbűnözőknek - zárja cikkét az Origo.



