Az idei kukoricatermés mintegy hatmillió tonna lesz, mivel a nyári forróság jelentősen csökkentette a termés mennyiségét – közölte szombaton a földművelésügyi miniszter a Békés megyei Csabacsűdön.
Az V. Nemzetközi Kukoricanap megnyitóján a miniszter a távirati iroda beszámolója szerint felidézte, hogy a múlt évben évszázados rekord dőlt meg, hiszen 9,3 millió tonna kukorica termett. A növény mezőgazdaságban elfoglalt helyére utalva kiemelte, hogy 1,2 millió hektárnyi vetésterülete nagyobb, mint a búzáé. A csabacsűdi kukoricanapot évek óta a helyi hagyományőrző egyesület szervezi. A rendezvényen bemutatták a kukorica gasztronómiában elfoglalt szerepét, a termesztés gépesítés előtti állapotait is annak érdekében, hogy a most felnövekvő generáció megismerje, miként gazdálkodtak eleink.



