Két kiállítással kiesett a Roma

Labdarúgás. A Legia Varsó Nikoliccsal BL-főtáblás

Sport
  • 2016.08.25. - 02:36

Az FC Porto, a Legia, a Ludogorec, a Celtic és az AS Monaco jutott a labdarúgó Bajnokok Ligája főtáblájára a kedd esti visszavágókon.

A legnagyobb érdeklődés az AS Roma és az FC Porto találkozóját kísérte, ez is hozta a legnagyobb szenzációt. Az olasz fővárosban a portugálok az első találkozón öngólt vétő Felipe Augusto fejesével vezetést szereztek, de nem ekkor került nagy bajba a hazai csapat. Sokkal inkább akkor, amikor előbb a világbajnok Daniele De Rossi, majd a csereként beállt, brazil Émerson Palmieri is piros lapot kapott. Mindketten brutális szabálytalanságra vetemedtek, Szymon Marciniak, a lengyel játékvezető kifogástalanul döntött. A meccs hajrájában az FC Porto, kihasználva a kettős emberelőnyt, még két gólt szerzett, a vártnál sokkal simábban nyert. Az észak-portugál város „sárkányai” huszonegyedik alkalommal szerepelhetnek majd a BL főtábláján, ezzel a Real Madriddal és a Barcelonával együtt rekorderek.

A Dundalk ellen csak a 91. percben egyenlítő Legia Varsó huszonegy éves várakozás után került ismét a főtáblára. Nemanja Nikolics csapata az első mérkőzésen 2–0-ra nyert Írországban, ennek tudatában kicsit könnyedén vette a második kilencven percet. További öt selejtező szerda este, lapzártánk után ért véget.


BL-selejtező, visszavágók: AS Roma (olasz)–FC Porto (portugál) 0–3, továbbjutott a Porto 4-1-gyel, Legia (lengyel)–Dundalk (ír) 1–1, továbbjutott a Legia 3-1gyel, Hapoel Beer-Seva (izraeli)–Celtic (skót) 2–0, továbbjutott a Celtic 5-4-gyel, Viktoria Plzen (cseh)–Ludogorec (bolgár) 2–2, továbbjutott a Ludogorec 4-2-vel, Monaco (francia)–Villarreal (spanyol) 1–0, továbbjutott a Monaco 3-1-gyel.

Reklám