Egyetlen pekingi sem akar szégyenkezni amiatt, hogy nem dokumentálta alaposan és nem osztotta meg az interneten a kínai fővárost ellepő szmogfelhőt, amely miatt a metropolisz történetében először rendelték el három napja a vörös riasztási fokozatot.

Az okostelefonokkal készített szelfik helyszíne egybeesik a népszerű, turisták látogatta környékekkel, a legtöbben a Tienanmen térre mennek, hogy ott megörökítsék magukat a füstködben. A katasztrófaturistáknak igyekezniük kell, mert ma várhatóan erős szél csap le Pekingre, ami kisöpörheti a fojtogató szmogot.
KatasztrófaturizmusA legmagasabb riasztás óta is emelkedett a szmog koncentrációja Pekingben - Egyetlen pekingi sem...
Szerző: Magyar Hírlap, 2015. december 9.



