Hazánk szakembereinek májusi, csehországi sikere után most Ausztriában is a magyar mentők állhattak a dobogó legfelső fokára a hét végén rendezett nemzetközi mentőversenyen.
A magyarországi szakszolgálat csapata Németország és Ausztria mentőit megelőzve nyerte meg a különleges és rangos versenyt, ahol – ahogy akár a való életben - extrém nehézségekkel kellett megküzdenie. A feladatok sorában egy vízből kimentett embert csónakban kellett újraéleszteniük, faágak közé zuhant siklóernyőst, majd egy házomlás betemetett sérültjeit is a legmagasabb szakmai színvonalon, az aktuális nemzetközi protokoll szerint kellett ellátniuk. Emlékezetes, májusban a magyar légimentők csapata nyerte a csaknem húsz ország – közöttük az Egyesült Államok, Kanada, Ausztrália, Új-Zéland és Japán - mentőinek részvételével, immár huszadik alkalommal rendezett Rallye Rejviz mentőversenyt, amelyen több kategóriában indultak a vállalkozó kedvűek, és a legutóbbi megmérettetéshez hasonlóan, változó helyszíneken oldottak meg összetett mentési feladatokat, közöttük orvosi felkészültséget is igénylő beavatkozásokat.



