Ipari forradalom zajlik

Szijjártó: „Megálltuk a helyünket a versenyben”

Ajánló
  • 2018.03.10. - 00:32

Számos új munkahelyet teremt a Debrecenben épülő hardvergyártó- és szolgáltató központ. A fejlesztés indulásánál Európa legversenyképesebb beruházási környezetének nevezték Magyarországot az eseményen részt vevő miniszterek.

A mai gazdasági helyzetben szinte mindennap érvelni kell azért, hogy a beruházásokat Magyarországra hozzák, de megálltuk a helyünket a versenyben – mondta tegnap Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az NI Hungary Kft. új épületének alapkőletételén. „Modernkori ipari forradalom zajlik” – jelentette ki az öldöklő küzdelemről, de kiemelte a magyarok kiemelkedő adatait: nálunk vannak Európa legalacsonyabb adói, az egyetlen egyjegyű társasági adó, a legalacsonyabb egykulcsos személyi jövedelemadó, és a gazdasági növekedés üteme pedig tartósan négy százalék feletti. Az NI beruházásával 210 új munkahelyet hoznak létre, döntően diplomás, több nyelven beszélő dolgozóknak. A kormány az új elektronikai gyártóüzem közel öt és fél milliárd forintos költségeihez több mint két és fél milliárd forint vissza nem térítendő támogatással járult hozzá. A debreceni alapkőletételen kiemelte azt is, hogy az elmúlt években a tárca befektetési szervezete és a város együttműködésének köszönhetően huszonnégy beruházás indult, s ezekkel 3791 új munkahelyet teremtettek.

Alapvető szerkezetváltás következik be a magyar gazdaságban – tette hozzá Kósa Lajos, a megyei jogú városok fejlesztéséért felelős tárca nélküli miniszter. Kiemelte, hogy biztató arányban nő a magas hozzáadott értéket képviselő vállalkozások száma, a munkaerő-igényesség és -hatékonyság.
Reklám