Mintegy hatvanezer rászorulót támogatott tavaly a huszonöt éves Katolikus Karitász szolgálatán, valamint szociális és gyermekvédelmi intézményein keresztül a Szeged-Csanádi Egyházmegye – közölte Kothencz János, az egyházmegyei karitász vezetője.
Kothencz János példaként említette, hogy sikerült a fenntartásukban működő lakásotthonok kilencven százalékát felújítani. További előrelépés, hogy az utóbbi időszakban megnégyszereződött a nevelőszülői hivatást választók száma, így ezer gyermek kerülhetett családba.
A Szeged-Csanádi Egyházmegye Roma Szakkollégiumot működtet, részt vesz a szenvedélybetegségben élők pszichoszociális segítségadásában, és tanodaprogramokat is támogat. A karitászszervezet Csongrádban és Békésben, valamint Jász-Nagykun-Szolnok megye egy részén működő csoportjain keresztül támogatást nyújtott az iskolakezdéshez is. Az egyházmegye a menekültkrízis kezeléséből is kivette részét: a szegedi befogadóállomásra rendszeresen juttatott ágyakat, matracokat, ruházatot, Röszkére négy sátorral települt ki, és egészségügyi segítséget, élelmiszert, ruhát adott a migránsoknak, s támogatta a határrendészeti feladatot végzőket is.



