„A baloldal aggodalma színlelt a Quaestor-károsultakért, hiszen a szocialisták soha nem a károsultak, hanem a csaló brókerek pártján álltak” – ezt a Fidesz közölte azzal kapcsolatban, hogy az MSZP és a Demokratikus Koalíció (DK) kérdéseket tett fel a Quaestor-ügyben.
A Befektetővédelmi Alap a Quaestor-károsultak körében már 27 ezer ügyfélnek csaknem 75 milliárd forintot fizetett ki. A keretösszeget a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hitelével biztosították – olvasható a jegybank közleményében. Az MNB kiemelte: az általuk határozottan képviselt jogi álláspontnak köszönhető, hogy jelenleg a nem létező Quaestor-kötvények után megtörténik a kártalanítás. A jegybank bízik a Quaestor-károsultak kártalanítását érintő alkotmánybírósági döntés mielőbbi meghozatalában, és az érintettek helyzetének megnyugtató rendezésében – írták.



