Az Európai Unió fontos Ausztria számára, de a jelenleginél jobb unióra lenne szükség – fejtette ki a brit BBC-nek nyilatkozva Norbert Hofer, az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) elnökjelöltje.
Egy osztrák lapinterjúban a decemberi választással kapcsolatban azt mondta, biztos benne, hogy a voksolás rendben lezajlik. Az államfőválasztás második, májusban tartott fordulóját követően az FPÖ visszaélésekre hivatkozva – egyebek között a levélszavazatok idő előtti felbontása miatt - jogi úton támadta meg az eredményt. Az alkotmánybíróság helybenhagyta a szabadságpárti beadványt. Elrendelték, hogy október másodikán ismételjék meg a választást, amit aztán a belügyminisztérium december negyedikére halasztott a szavazócédulák gyártása miatti probléma miatt. Az első fordulót áprilisban nagy fölénnyel megnyerte Hofer, a másodikban, májusban a levélszavazatok fordították meg a végeredményt a zöldpárti Alexander Van der Bellen javára. A szoros küzdelemben Hofer 31 ezer szavazattal maradt alul. Hofert arról is kérdezték, hogy egyes felmérések szerint közkedveltebb, mint az FPÖ elnöke, Heinz-Christian Strache. Mint mondta, szerinte nem szabad elfeledkezni arról, hogy a legnagyobb ellenzéki párt vezetőjeként Strachénak hangsúlyosabban kell megnyilvánulnia, mint az államfőválasztás jelöltjének.



