Hatmilliárd jut ipari parkok fejlesztésére

Gazdaság
  • 2016.02.05. - 16:25

Hatmilliárd forint forrásra pályázhatnak a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében az idén a magántulajdonban lévő ipari parkok.

A debreceni Határ úti ipari park nyerte a Tudományos és technológiai park címet idén.

A Nemzetgazdasági Minisztérium belgazdaságért felelős helyettes államtitkára  Lenner Áron Márk hozzátette: inkubátorházak fejlesztésre szintén a GINOP keretében további kétmilliárd forint áll rendelkezésre.  Azok az ipari parkok, amelyek tulajdonosai között önkormányzatok is vannak, a területfejlesztési operatív program keretében további mintegy 50 milliárd forintot használhatnak fel fejlesztésre ebben az évben - mondta.

Reklám