Hullámzó teljesítménnyel is 30–22-re legyőzte a magyar férfi kézilabda-válogatott Olaszország csapatát a 2020-as Európa-bajnokság selejtezősorozatának második fordulójában Padovában.
Az olaszok kézzel nem olyan jók, mint lábbal: a két válogatott tizenhatodszor mérkőzött egymással, s mindig csapatunk győzött. A magyar gólszerzők: Balogh Zs., Hornyák 6–6, Bánhidi 5, Ancsin, Bóka 3–3, Sipos, Juhász, Bodó 2–2, Lékai 1. A nyolcgólos győzelem ellenére a mutatott játékkal nem volt elégedett az új szövetségi kapitány: „Bár a végeredmény ugyanaz lett, mint szerdán, de sajnos azt a játékot nem tudtuk megismételni, amit Szlovákia ellen nyújtottunk. Főként támadásban jóval többet hibáztunk, sok kontragólt kaptunk, így mind az első, mind a második félidőben felzárkóztak az olaszok, bár végül a győzelmünket nem fenyegette veszély” – értékelt Csoknyai István.A nyolc selejtezőcsoport első és második helyezettje, valamint a négy legjobb harmadik jut ki a norvég, svéd, osztrák közös rendezésű Európa-bajnokságra.A selejtező áprilisban folyatódik az oroszok elleni csoportrangadóval.