Mindennek a kezdetét jelenti számunkra a Szent István-i államalapítás, így a több mint ezeréves államiság joggal ad okot a büszkeségre minden magyar számára – emlékeztetett Gulyás Gergely tegnap Zalaegerszegen.
A parlament elnöke beszélt arról is, hogy az elesettekkel szembeni segítség most is érvényes keresztényi parancsa „nem írhatja felül az állam önvédelmi kötelezettségét”, hiszen szerinte Nyugat-Európa jó néhány nagyvárosában már ma is láthatunk riasztó társadalmi példákat.
Leszögezte, a nemzetet megtartó értékek arra emlékeztetnek, „nem az tart örökké, ami látható, hanem az, ami láthatatlan”. A magyar állam és a magyar nemzet határait nézve „mi magyarok tudhatjuk a legjobban, hogy ami szemmel látható, az sokszor éppen a valóságot fedi el”.



