Aranyérmes lett és ezzel olimpiai kvótát szerzett a magyar női vízilabda-válogatott a belgrádi Európa-bajnokságon, miután a péntek esti döntőben 9-7-re nyert a tornán veretlen holland csapat ellen, így 2005 után ismét nagy tornát nyert a válogatott. Európa-bajnokságot utoljára a magyar női válogatott 1991-ben (Athén) és 2001-ben (Budapest) nyert.




