Több mint 81 millió forintot fordít a Földművelésügyi Minisztérium génmegőrzésre. Sajtóértesülések szerint a támogatás célja a mezőgazdasági, kertészeti és erdészeti termelés biológiai alapjainak megőrzése.
A tavasszal meghirdetett pályázatra a Kormány.hu-n elérhető dokumentum szerint a legnagyobb, 37 millió forintot meghaladó összeget a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs központ nyerte el. A pályázok között megtalálhatóak a legnagyobb hazai egyetemek, így a Szent István Egyetem 10,2 millió forint, az ELTE Füvészkert 5,74 millió forint, a Pécsi Tudományegyetem 5,36 millió forint, a Pannon Egyetem 1,49 millió forint, az Eszterházy Károly Egyetem ötszázezer forint, a Nyugat-magyarországi Egyetem pedig 430 ezer forint génmegőrzésre fordítható támogatással. A tokaji borvidéken fellelhető szőlőfajták eredetének védelmezésére 3,5 millió forintot kapott a Tokaji Borvidék Nonprofit Kft., a vadpaprikák génmegőrzésére pedig 4,5 millió forintot fordíthat a Zöldségtermesztési Kutató intézet.



